treść strony (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-XXXXX-Y', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Wasz Wymarzony Ślub – kilka  porad jak sprawić,  aby rzeczywiście taki był ?

 

Cudne Minuty Foto - fotografia ślubna , rodzinna Trójmiasto, Pruszcz Gdański, Tczew, Nowy Dwór Gdański, Malbork, Kwidzyn, Sztum, Starogard Gdański, Pelplin, Wejherowo, Kartuzy, województwo pomorskie i okolice 

 

 

Co do zasady ślub ma się raz w życiu (choć i czasem są też od tego wyjątki) nie mniej jednak nie ulega żadnej wątpliwości fakt, iż jest to tak wyjątkowy moment w życiu, tak jak moment narodzenia dziecka – który jest nie do powtórzenia czy odtworzenia – dzieje się tu i teraz.

 

Z reguły do udokumentowania dnia ślubu wybieracie profesjonalnego fotografa,  czasem dodatkowo kamerzystę – wszystko po to,  aby utrwalić na zawsze przepiękne chwile, tak abyście mogli potem po latach do nich wracać tak, aby Wasze dzieci kiedyś w przyszłości też mogły to zobaczyć … a potem dzieci ich dzieci itd. …

 

To jak będziecie się prezentować w tym dniu, wcale nie zależy od kreacji za „miliony monet” sukni ślubnej czy garnituru, fryzury ślubnej, strojności bukietu, wianka czy welonu,  auta do ślubu, winietek, kokardek, zaproszeń w kropki czy kwiatki, to nawet nie zależy od dekoracji sali, ani kościoła, doboru menu czy alkoholu …

wiecie od czego to zależy ???

 

 

Tylko i wyłącznie od Was !!!

 

 

Tak od Was samych, od tego czy będziecie w tym dniu ubrani w uśmiech i szczęście, czy będziecie patrzeć na siebie z czułością i miłością, czy będziecie sobą tak samo zafascynowani jak na pierwszej randce, czy Waszego szczęścia nie przyćmi skupienie się na jakimś detalicznym i z perspektywy czasu małym problemie organizacyjnym, od tego czy rzeczywiście patrząc sobie prosto w oczy wypowiecie świadomie z uczuciem miłości – przysięgę małżeńską  … nałożycie czule obrączki, przejdziecie przez kościół czy urząd stanu cywilnego szczęśliwi z tego,  że właśnie o to zostaliście mężem i żoną ...

 

 

Tak to takie proste, a jakże czasem bywa trudne i kłopotliwe – gdyż emocje, zmęczenie przygotowaniami do ślubu, poczucie obowiązku, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik (sałatki, ciasta, candy bar, dekoracje, wódka weselna odpowiednio schłodzona ) powoduje,  u niektórych Par Młodych taki stres, iż ich prawdziwie szczera miłość ginie pod maską przerażonej twarzy, zdenerwowania i czasem na prawdę widocznych nerwów …. pojawia się wtedy w oczach zamiast błysku zakochania – błysk zatroskania, zamiast łez wzruszeń ze szczęścia – łzy frustracji, że coś się nie udało - bo ktoś czegoś na czas np. nie dowiózł.

 

 

Wiecie jaka nasza na to rada ?  Chrzańcie to !!!

 

Nie przejmujcie się tym wcale, żadnymi detalami i problemami, które z perspektywy czasu nie są w ogóle istotne, gdyż ich nikt wspominał nie będzie (bo to drobnostki) , a co istotne nie będzie też tego widać na zdjęciach – waszych pamiątkach na całe życie, na zdjęciach ślubnych, filmie czy  teledysku ślubnym .

W albumie ślubnym pozostaną na zawsze Wasze twarze, emocje wypisane na nich .

 

Nie bez powodu uczeni mówią,  że  60% przekazu to mowa ciała, a jedynie 40% to wypowiadane słowa , gdyż tak człowiek jest skonstruowany, że stety lub czasem niestety emocje są na wierzchu, nie da się tego oszukać , nie da się tego poprawić w programach do obróbki zdjęć czy filmu – tak jak będziecie się prezentować, tak to zostanie zarejestrowane .

 

 

Dlatego też mamy dla Was zebranych kilka porad:

 

1. Pamiętajcie, że to jest przede wszystkim Wasz dzień i Wasza zabawa

 

2. Przeżyjcie ten czas pięknie, ten dzień jest jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy i w tym dniu macie tylko jedno najważniejsze zadanie – BĄDŹCIE PO PROSTU SZCZĘŚLIWI !!!

 

3. Nie bójcie się okazywać w dniu Waszego Ślubu, że się bardzo kochacie – mocno aż po grób , nie baczcie na innych, na gości – mimo, że ich  cała uwaga w tym dniu będzie skupiona na Was, tak jak na gwiazdach Hollywood na czerwonym wybiegu, może to być nieco krępujące, ale czy warto się na tym skupiać i tym przejmować ?

 

Lepiej skupcie się na sobie, na spojrzeniach prosto w oczy ukochanej/ukochanego, na czułym pocałunku, na dotyku rąk, objęciach, właśnie w tym dniu pokażcie całemu światu jak bardzo jesteście szczęśliwi z tego faktu, że o to zostajecie mężem i żoną.

 

4. Cieszcie  się tym dniem prawdziwie – To WASZ dzień,

 

5. Cieszcie  się SOBĄ – jakby to była pierwsza randka ( przypomnijcie sobie te motyle w brzuchu one w tym dniu będą potrójne – to jest przeżycie bezcenne,  nie zaś analizowanie czy winietki zostały prosto czy krzywo postawione)

 

6. Skupiajcie się na SOBIE , nie na gościach, dzieciach  – tego dnia odpuście sobie bycie idealnymi gospodarzami, rodzicami – ten dzień to Wasza RANDKA (zorganizujcie sobie przestrzeń wokół siebie aby tak rzeczywiście było, wrzućcie na luz)

 

Goście będą szczęśliwi, gdy będą Was widzieć uśmiechniętych i szczęśliwych tego dnia, zakochanych w sobie po uszy.  Przyjeżdżają na wesele , niekiedy pokonując setki kilometrów, przemierzając kilka krajów by zobaczyć WAS -  napawać się Waszym szczęściem i miłością – to będą wspominać i to będą oglądać potem na Waszych fotografiach ślubnych, galerii zdjęć on-line, czy filmie ślubnym.

 

Nikt przez lata nie będzie wspominał smaku galaretki z kurczaka w otulinie jarzyn, tylko to jak było pięknie dzięki Wam i Waszemu blaskowi miłości w tym dniu -  i będą mówić  : to był ślub jak z bajki, tak bardzo zakochana Para , taka piękna miłość !!!  i będą Wam kibicować i wspierać Was przez kolejne lata – bo przyjeżdżając na ślub i wesele dają świadectwo , że jesteście dla nich ważni, że Was kochają, lubią  i to jest istotne .

 

 

7. Nie wszystko musi być perfekcyjnie – najważniejsi w tym dniu jesteście Wy, wasze gesty, czułości i okazywanie uczuć względem siebie.

 

8. Nie przejmujcie się tym na co nie macie wpływu  np. na pogodę czy czyjeś zachowania . 

 

9.  Wrzucie świadomie w tym dniu na luz, luz i jeszcze raz luz 😊 wszystko potoczy się samo i będzie pięknie 

 

 

Na pewno zgodzicie się z nami, że po latach na zdjęciach zostanie :

 

- Wasze uczucie miłości

- zakochane spojrzenia

- czułe pocałunki

- uściski dłoni

- Wasz uśmiech na twarzach

- radość

- szczęście

 

A to jest świetna alternatywa zamiast zestresowanych min, zamyślonego wyrazu twarzy, doniosłej powagi , zatroskania czy zdenerwowania - prawda ?

 

Pamiętajcie Wybór należy do Was - bo to Wy jesteście jedynymi i głównymi bohaterami Waszego ślubu.

 

Oczywiście my w tym dniu oprócz wykonywania reportażu ślubnego, sesji fotograficznej z przygotowań do ślubu, czy błogosławieństwa, przeobrażamy się w psychologów, rozweselaczy, ogarniaczy spraw trudnych i mniej trudnych , rozładowywaczy burzowych chmur – ale nie zawsze zdołamy wszystkiemu zaradzić,  na przykład  w momencie przysięgi ślubnej , to jak ona się potoczy, jak będziecie na siebie spoglądać będzie zależało tylko od Was, gdyż nikt nawet ksiądz  w tym momencie nie powie Wam uśmiechnijcie się do siebie , popatrzcie sobie w oczy … ta minuta potoczy się swoim własnym bytem i to od Was będzie zależało czy będzie ona Cudna i prawdziwa

 

Ps. chociaż i od tego bywały wyjątki ,  czasem nawet ksiądz po przysiędze zachęcał do oklasków zebranych gości  a młodą parę do pierwszego pocałunku jako mąż i żona  a w  kościele nagle robiło się bardzo gwarno, radośnie – ale to już są indywidualne sytuacje i miły dodatek do ceremonii zaślubin.

 

 

I jeszcze kilka technicznych rad z perspektywy fotografa ślubnego  – będziemy je jeszcze uzupełniać, ale poniżej kilka takich oczywistych oczywistości, które może się Wam przydadzą  :

 

  1. WEJŚCIE I WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA -  idżcie do ołtarza powoli, z pozytywnymi emocjami w sercu i na twarzach iiii … nie patrzcie sobie pod nogi :-) tylko spoglądajcie  sercem, radośnie prosto przed siebie

 

  1. PIERWSZY TOAST

Nie wszystkie sale weselne czy hotele zadbają o to, aby wózek/stolik z szampanem ustawić w odpowiednim miejscu tzn. w takim gdzie będzie ładne tło. Wchodząc na salę rozejrzyjcie się i spróbujcie się ustawić tak, aby wszyscy goście Was widzieli (co oczywiste) ale też, aby mieć za plecami ładne tło np. pięknie przystrojony stół Pary Młodej  z kwiatami i bukietami, niekiedy jest to zdecydowanie lepsza  alternatywa do ustawienia się niż np.  na tle zespołu, czy dj z ich sprzętem z mnóstwem kabelków i głośników, ale to też nie jest reguła bo zależy od sytuacji i miejsca. Można też tą kwestię ustalić z salą weselną, hotelem wcześniej.  

 

  1. PIERWSZY TANIEC

- cieszcie się ta chwilą, na prawdę nikt nie zauważy i nie będzie oceniał czy zrobiliście dwa obroty w lewo za dużo czy za mało, zachowujcie ze sobą kontakt wzrokowy ( jak w najpiękniejszych romantycznych  filmach o miłości), nie patrzcie  w dół pod nogi, ani na ręce czy w bok na gości , tylko sobie nawzajem prosto w oczy, nawiązujcie podczas tańca ze sobą wieź, kontakt , uśmiechnijcie się do siebie – w końcu to Wasz pierwszy taniec jako żony i męża, a nie pokaz tańca czy międzynarodowy turniej :-) 

- złota rada jeśli skupicie się na sobie = zapomnicie przez chwilę o zebranych i patrzących z podziwem na Was gościach, zniknie trema , będzie luz 

 

-  ten taniec będzie piękny bo będzie Wasz prawdziwy i z miłości  - wcale nie potrzebne są do tego wielogodzinne nauki tańca oraz wyuczone pozy (choć bywa to również okazałe i wspaniałe – oczywiście , że tak tym bardziej jeśli taka nauka to Wasze marzenie lub sposób na dodanie pewności siebie w tańcu ) , ważne jakie emocje będziecie mieć na twarzach i czy będziecie czerpać z tego tańca prawdziwą radość. 

 

Ps. Nasza podpowiedź :-) miłym gestem jest kiedy Pan Młody pocałuje przed rozpoczęciem tańca w dłoń Pannę Młodą, a na przykład na zakończenie tańca czule się pocałujecie i przytulicie .

 

Będą brawa , gromkie brawa  !!!! – uwierzcie nam :-)

 

 

  1. OCZEPINY

95 % naszych klientów wybiera pakiet reportażu ślubnego, aż do momentu oczepin.

Para Młoda z reguły z wyprzedzeniem ustala z orkiestrą czy DJ – jak one będą wyglądały, jakie zabawy będą przewidziane i czy będzie tzw. taniec oczepinowy (czasami nazywany tańcem na  wózek  lub zabawą pt. kto będzie, w domu trzymał kasę) jakkolwiek zostanie on przeprowadzony – czy będzie to rzeczywiście zbieranie na wózek poprzez opłacanie przez gości tańca z Panna Młodą czy Panem Młodym czy też w inny sposób (bez tego zbierania :-) )  zachęcamy, aby jednak jakkolwiek to zorganizować i ustalić taką zabawę z orkiestrą lub dj,  gdyż jest to ostatni moment na weselu, gdzie jest dość mocna mobilizacja,  aby zatańczyć z Panna Młodą czy Panem Młodym , a my mamy możliwość utrwalenia na zdjęciach Waszych bliskich czy znajomych jak tańczą z Wami, bo jak się domyślacie nie zawsze podczas wesela np. odważą się Was poprosić do tańca lub tyle się będzie działo – że nie będzie kiedy :-) 

 

 

TAGI: Cudneminutyfoto, sesja w lawendzie, plener lawenda, sesja lawendowa, Cudne Minuty Foto, fotograf Gdańsk, fotograf ślubny trójmiasto, fotograf rodzinny trójmiasto, fotograf noworodkowy trójmiasto, fotograf trójmiasto, fotografia ślubna, fotograf ślubny Gdańsk, fotograf ślubny Gdynia, fotograf ślubny Sopot, fotograf ślubny Tczew, fotograf ślubny Malbork, fotograf ślubny Starogard Gdański, fotograf ślubny Nowy Dwór Gdański, fotograf ślubny Pomorskie, fotograf ślubny Elbląg ,fotograf ślubny Kartuzy, fotograf ślubny Wejherowo,  fotograf na ślub, sesja ślubna, sesja poślubna, ślub boho, ślub glamour, fotograf na wesele, fotograf na wesele pomorskie, reportaż z wesela, fotoreportaż, reportaż ślubny, zdjęcia weselne, fotograf rodzinny Gdańsk, fotograf rodzinny Trójmiasto, fotograf rodzinny Tczew, fotografia rodzinna Gdańsk, fotografia ciążowa Gdańsk, fotografia noworodkowa Gdańsk, fotograf dziecięcy Trójmiasto, sesja noworodkowa, sesja niemowlęca Gdańsk, Gdynia, Sopot, Starogard gdański, Tczew, Malbork, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Wejherowo,fotografia, lawendowe pole, lawenda, sesja narzeczeńska w lawendzie, plener ślubny na polu lawendy, pastelowe zdjęcia, Sesja ślubna na polu lawendy,Sesja w polu lawendy