treść strony (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-XXXXX-Y', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Wasz Wymarzony Ślub – kilka  porad jak sprawić,  aby rzeczywiście taki był ?

 

Cudne Minuty Foto - fotografia ślubna , rodzinna Trójmiasto, Pruszcz Gdański, Tczew, Nowy Dwór Gdański, Malbork, Kwidzyn, Sztum, Starogard Gdański, Pelplin, Wejherowo, Kartuzy, województwo pomorskie i okolice 

 

 

Co do zasady ślub ma się raz w życiu (choć i czasem są też od tego wyjątki) nie mniej jednak nie ulega żadnej wątpliwości fakt, iż jest to tak wyjątkowy moment w życiu, tak jak moment narodzenia dziecka – który jest nie do powtórzenia czy odtworzenia – dzieje się tu i teraz.

 

Z reguły do udokumentowania dnia ślubu wybieracie profesjonalnego fotografa,  czasem dodatkowo kamerzystę – wszystko po to,  aby utrwalić na zawsze przepiękne chwile, tak abyście mogli potem po latach do nich wracać tak, aby Wasze dzieci kiedyś w przyszłości też mogły to zobaczyć … a potem dzieci ich dzieci itd. …

 

To jak będziecie się prezentować w tym dniu, wcale nie zależy od kreacji za „miliony monet” sukni ślubnej czy garnituru, fryzury ślubnej, strojności bukietu, wianka czy welonu,  auta do ślubu, winietek, kokardek, zaproszeń w kropki czy kwiatki, to nawet nie zależy od dekoracji sali, ani kościoła, doboru menu czy alkoholu …

wiecie od czego to zależy ???

 

 

Tylko i wyłącznie od Was !!!

 

 

Tak od Was samych, od tego czy będziecie w tym dniu ubrani w uśmiech i szczęście, czy będziecie patrzeć na siebie z czułością i miłością, czy będziecie sobą tak samo zafascynowani jak na pierwszej randce, czy Waszego szczęścia nie przyćmi skupienie się na jakimś detalicznym i z perspektywy czasu małym problemie organizacyjnym, od tego czy rzeczywiście patrząc sobie prosto w oczy wypowiecie świadomie z uczuciem miłości – przysięgę małżeńską  … nałożycie czule obrączki, przejdziecie przez kościół czy urząd stanu cywilnego szczęśliwi z tego,  że właśnie o to zostaliście mężem i żoną ...

 

 

Tak to takie proste, a jakże czasem bywa trudne i kłopotliwe – gdyż emocje, zmęczenie przygotowaniami do ślubu, poczucie obowiązku, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik (sałatki, ciasta, candy bar, dekoracje, wódka weselna odpowiednio schłodzona ) powoduje,  u niektórych Par Młodych taki stres, iż ich prawdziwie szczera miłość ginie pod maską przerażonej twarzy, zdenerwowania i czasem na prawdę widocznych nerwów …. pojawia się wtedy w oczach zamiast błysku zakochania – błysk zatroskania, zamiast łez wzruszeń ze szczęścia – łzy frustracji, że coś się nie udało - bo ktoś czegoś na czas np. nie dowiózł.

 

 

Wiecie jaka nasza na to rada ?  Chrzańcie to !!!

 

Nie przejmujcie się tym wcale, żadnymi detalami i problemami, które z perspektywy czasu nie są w ogóle istotne, gdyż ich nikt wspominał nie będzie (bo to drobnostki) , a co istotne nie będzie też tego widać na zdjęciach – waszych pamiątkach na całe życie, na zdjęciach ślubnych, filmie czy  teledysku ślubnym .

W albumie ślubnym pozostaną na zawsze Wasze twarze, emocje wypisane na nich .

 

Nie bez powodu uczeni mówią,  że  60% przekazu to mowa ciała, a jedynie 40% to wypowiadane słowa , gdyż tak człowiek jest skonstruowany, że stety lub czasem niestety emocje są na wierzchu, nie da się tego oszukać , nie da się tego poprawić w programach do obróbki zdjęć czy filmu – tak jak będziecie się prezentować, tak to zostanie zarejestrowane .

 

 

Dlatego też mamy dla Was zebranych kilka porad:

 

1. Pamiętajcie, że to jest przede wszystkim Wasz dzień i Wasza zabawa

 

2. Przeżyjcie ten czas pięknie, ten dzień jest jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy i w tym dniu macie tylko jedno najważniejsze zadanie – BĄDŹCIE PO PROSTU SZCZĘŚLIWI !!!

 

3. Nie bójcie się okazywać w dniu Waszego Ślubu, że się bardzo kochacie – mocno aż po grób , nie baczcie na innych, na gości – mimo, że ich  cała uwaga w tym dniu będzie skupiona na Was, tak jak na gwiazdach Hollywood na czerwonym wybiegu, może to być nieco krępujące, ale czy warto się na tym skupiać i tym przejmować ?

 

Lepiej skupcie się na sobie, na spojrzeniach prosto w oczy ukochanej/ukochanego, na czułym pocałunku, na dotyku rąk, objęciach, właśnie w tym dniu pokażcie całemu światu jak bardzo jesteście szczęśliwi z tego faktu, że o to zostajecie mężem i żoną.

 

4. Cieszcie  się tym dniem prawdziwie – To WASZ dzień,

 

5. Cieszcie  się SOBĄ – jakby to była pierwsza randka ( przypomnijcie sobie te motyle w brzuchu one w tym dniu będą potrójne – to jest przeżycie bezcenne,  nie zaś analizowanie czy winietki zostały prosto czy krzywo postawione)

 

6. Skupiajcie się na SOBIE , nie na gościach, dzieciach  – tego dnia odpuście sobie bycie idealnymi gospodarzami, rodzicami – ten dzień to Wasza RANDKA (zorganizujcie sobie przestrzeń wokół siebie aby tak rzeczywiście było, wrzućcie na luz)

 

Goście będą szczęśliwi, gdy będą Was widzieć uśmiechniętych i szczęśliwych tego dnia, zakochanych w sobie po uszy.  Przyjeżdżają na wesele , niekiedy pokonując setki kilometrów, przemierzając kilka krajów by zobaczyć WAS -  napawać się Waszym szczęściem i miłością – to będą wspominać i to będą oglądać potem na Waszych fotografiach ślubnych, galerii zdjęć on-line, czy filmie ślubnym.

 

Nikt przez lata nie będzie wspominał smaku galaretki z kurczaka w otulinie jarzyn, tylko to jak było pięknie dzięki Wam i Waszemu blaskowi miłości w tym dniu -  i będą mówić  : to był ślub jak z bajki, tak bardzo zakochana Para , taka piękna miłość !!!  i będą Wam kibicować i wspierać Was przez kolejne lata – bo przyjeżdżając na ślub i wesele dają świadectwo , że jesteście dla nich ważni, że Was kochają, lubią  i to jest istotne .

 

 

7. Nie wszystko musi być perfekcyjnie – najważniejsi w tym dniu jesteście Wy, wasze gesty, czułości i okazywanie uczuć względem siebie.

 

8. Nie przejmujcie się tym na co nie macie wpływu  np. na pogodę czy czyjeś zachowania . 

 

9.  Wrzucie świadomie w tym dniu na luz, luz i jeszcze raz luz 😊 wszystko potoczy się samo i będzie pięknie 

 

 

Na pewno zgodzicie się z nami, że po latach na zdjęciach zostanie :

 

- Wasze uczucie miłości

- zakochane spojrzenia

- czułe pocałunki

- uściski dłoni

- Wasz uśmiech na twarzach

- radość

- szczęście

 

A to jest świetna alternatywa zamiast zestresowanych min, zamyślonego wyrazu twarzy, doniosłej powagi , zatroskania czy zdenerwowania - prawda ?

 

Pamiętajcie Wybór należy do Was - bo to Wy jesteście jedynymi i głównymi bohaterami Waszego ślubu.

 

Oczywiście my w tym dniu oprócz wykonywania reportażu ślubnego, sesji fotograficznej z przygotowań do ślubu, czy błogosławieństwa, przeobrażamy się w psychologów, rozweselaczy, ogarniaczy spraw trudnych i mniej trudnych , rozładowywaczy burzowych chmur – ale nie zawsze zdołamy wszystkiemu zaradzić,  na przykład  w momencie przysięgi ślubnej , to jak ona się potoczy, jak będziecie na siebie spoglądać będzie zależało tylko od Was, gdyż nikt nawet ksiądz  w tym momencie nie powie Wam uśmiechnijcie się do siebie , popatrzcie sobie w oczy … ta minuta potoczy się swoim własnym bytem i to od Was będzie zależało czy będzie ona Cudna i prawdziwa

 

Ps. chociaż i od tego bywały wyjątki ,  czasem nawet ksiądz po przysiędze zachęcał do oklasków zebranych gości  a młodą parę do pierwszego pocałunku jako mąż i żona  a w  kościele nagle robiło się bardzo gwarno, radośnie – ale to już są indywidualne sytuacje i miły dodatek do ceremonii zaślubin.

 

 

I jeszcze kilka technicznych rad z perspektywy fotografa ślubnego  – będziemy je jeszcze uzupełniać, ale poniżej kilka takich oczywistych oczywistości, które może się Wam przydadzą  :

 

  1. WEJŚCIE I WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA -  idżcie do ołtarza powoli, z pozytywnymi emocjami w sercu i na twarzach iiii … nie patrzcie sobie pod nogi :-) tylko spoglądajcie  sercem, radośnie prosto przed siebie

 

  1. PIERWSZY TOAST

Nie wszystkie sale weselne czy hotele zadbają o to, aby wózek/stolik z szampanem ustawić w odpowiednim miejscu tzn. w takim gdzie będzie ładne tło. Wchodząc na salę rozejrzyjcie się i spróbujcie się ustawić tak, aby wszyscy goście Was widzieli (co oczywiste) ale też, aby mieć za plecami ładne tło np. pięknie przystrojony stół Pary Młodej  z kwiatami i bukietami, niekiedy jest to zdecydowanie lepsza  alternatywa do ustawienia się niż np.  na tle zespołu, czy dj z ich sprzętem z mnóstwem kabelków i głośników, ale to też nie jest reguła bo zależy od sytuacji i miejsca. Można też tą kwestię ustalić z salą weselną, hotelem wcześniej.  

 

  1. PIERWSZY TANIEC

- cieszcie się ta chwilą, na prawdę nikt nie zauważy i nie będzie oceniał czy zrobiliście dwa obroty w lewo za dużo czy za mało, zachowujcie ze sobą kontakt wzrokowy ( jak w najpiękniejszych romantycznych  filmach o miłości), nie patrzcie  w dół pod nogi, ani na ręce czy w bok na gości , tylko sobie nawzajem prosto w oczy, nawiązujcie podczas tańca ze sobą wieź, kontakt , uśmiechnijcie się do siebie – w końcu to Wasz pierwszy taniec jako żony i męża, a nie pokaz tańca czy międzynarodowy turniej :-) 

- złota rada jeśli skupicie się na sobie = zapomnicie przez chwilę o zebranych i patrzących z podziwem na Was gościach, zniknie trema , będzie luz 

 

-  ten taniec będzie piękny bo będzie Wasz prawdziwy i z miłości  - wcale nie potrzebne są do tego wielogodzinne nauki tańca oraz wyuczone pozy (choć bywa to również okazałe i wspaniałe – oczywiście , że tak tym bardziej jeśli taka nauka to Wasze marzenie lub sposób na dodanie pewności siebie w tańcu ) , ważne jakie emocje będziecie mieć na twarzach i czy będziecie czerpać z tego tańca prawdziwą radość. 

 

Ps. Nasza podpowiedź :-) miłym gestem jest kiedy Pan Młody pocałuje przed rozpoczęciem tańca w dłoń Pannę Młodą, a na przykład na zakończenie tańca czule się pocałujecie i przytulicie .

 

Będą brawa , gromkie brawa  !!!! – uwierzcie nam :-)

 

 

  1. OCZEPINY

95 % naszych klientów wybiera pakiet reportażu ślubnego, aż do momentu oczepin.

Para Młoda z reguły z wyprzedzeniem ustala z orkiestrą czy DJ – jak one będą wyglądały, jakie zabawy będą przewidziane i czy będzie tzw. taniec oczepinowy (czasami nazywany tańcem na  wózek  lub zabawą pt. kto będzie, w domu trzymał kasę) jakkolwiek zostanie on przeprowadzony – czy będzie to rzeczywiście zbieranie na wózek poprzez opłacanie przez gości tańca z Panna Młodą czy Panem Młodym czy też w inny sposób (bez tego zbierania :-) )  zachęcamy, aby jednak jakkolwiek to zorganizować i ustalić taką zabawę z orkiestrą lub dj,  gdyż jest to ostatni moment na weselu, gdzie jest dość mocna mobilizacja,  aby zatańczyć z Panna Młodą czy Panem Młodym , a my mamy możliwość utrwalenia na zdjęciach Waszych bliskich czy znajomych jak tańczą z Wami, bo jak się domyślacie nie zawsze podczas wesela np. odważą się Was poprosić do tańca lub tyle się będzie działo – że nie będzie kiedy :-)